sobota, 28 maja 2016

Kiedy przeszłość jest kluczem - Naśladowca - Erica Spindler

Wszyscy w coś gramy. Życie jest jedną wielką grą. I wszyscy chcemy wygrać.

Po pięciu latach koszmar małego miasteczka powraca. Morderca Śpiących Aniołków znów zaczął zabijać. Ofiarami są małe dziewczynki, które giną w swoich pokojach. Żadnych śladów, żadnych poszlak. Kitt Lundgren i detektyw Riggio stają do nierównej walki z mordercą i jego naśladowcą. Obie ambitne, obie zdeterminowane. Jedna walczy z przeszłością i chce odbudować swoją reputację, druga chce się „wybić” i udowodnić sowią wartość. Czy uda im się złapać sprawcę?

Książka okazała się ciekawą i interesującą propozycją. Erica Spindler stworzyła ciekawe kreacje postaci. Osobiście bardzo polubiłam detektyw Riggio. Zarówno Riggio jak i Kit Lundgren to twarde babki. Dążą do przodu pomimo przeciwności na jakie trafiają. Kit mierzy się z przeszłością i swoją chorobą alkoholową. Trudna sytuacja życiowa doprowadziła do tego, że jej reputacja jako detektywa bardzo ucierpiała. Kobieta za wszelką cenę chce udowodnić, że nadal potrafi prowadzić dochodzenia i tym razem sprosta zadaniu. Morderca śpiących Aniołków dodatkowo podkręca atmosferę. Tajemnicze telefony i przesyłki. Nowe poszlaki i stare sprawy. 

Mimo że udało mi się odgadnąć, kto jest jednym z morderców (cóż, niestety była to jedna z postaci, którą bardziej polubiłam), to postać drugiego mordercy pozostała pod znakiem zapytania. Pomimo, że miałam swoje podejrzenia i okazały się one po części potwierdzane, książka nie straciła na wartości. Z ciekawością czytało się kolejne przygody pań detektyw. Erica Spindler stworzyła kryminalną zagadkę opartą zarówno na teraźniejszości jak i przeszłości. Mordercy – psychopaci, emocjonująca końcówka, dobrze skonstruowana intryga i trochę psychologicznych aspektów. Wiele fałszywych tropów, naturalne i zabawne dialogi oraz zaskakujące zakończenie. 

Naśladowca to naprawdę ciekawa książka z bardzo dobrze wykreowaną kryminalną intrygą, tragiczną przeszłością i zmaganiem się z trudnościami codziennego życia. Książkę czyta się bardzo szybko i zdecydowanie można ją polecić. 3 komentarze :

 1. Uwielbiam książki tego typu :) Przeszłość z dużym wpływem na obecne losy, kryminalne intrygi i zagadki - to coś zdecydowanie dla mnie.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Erica Spindler to moja królowa tego gatunku literackiego <3
  Czytałam książkę, również polecam:)
  Pozdrawiam;*
  http://zacisze-ksiazkowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie byłam z tej książki aż tak zadowolona, ponieważ uważam, że autorka za słabo pogmatwała wątki, co nie zmienia faktu, że panią Spindler uwielbiam, bo pozostałe powieści mnie nie zawiodły. Szczególnie polecam "Zabić Jane". :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.