poniedziałek, 31 lipca 2017

Co w książkach piszczy - sierpień 2017Książkowe zapowiedzi sierpnia! 

Hallo, hallo?? Jest tu ktoś?? :D Trochę czasu minęło, od kiedy robiłam ostatnie takie zestawienie, ale czas do nich wrócić! Sierpień zapowiada się całkiem ciekawie, więc mam nadzieję, ze odłożyliście co nieco zaskórniaków :D Oto kilka pozycji, które dla Was wybrałam :D

Księga cmentarna 
Neil Gaiman 
Mag
2 sierpnia

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach, żeby dokończyć swoje zadanie...We wspólnym rytmie
Jojo Moyes
Między Słowami
2 sierpnia

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… 
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi? 
We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha.
Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.


Bez uczuć 
Mia Sheridan
Otwarte 
2 sierpnia

Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. 
Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata, bezpieczna i kochana. Teraz fortuna się od niej odwróciła. Rodzinna firma znalazła się na skraju bankructwa, lecz Lydia zrobi wszytko, by ją uratować. Gdy na jaw stopniowo wychodzą tajemnice jej bliskich, dziewczyna odkrywa, że niebezpieczeństwo może grozić także jej. Nie przypuszcza jednak, że największy cios padnie z najmniej spodziewanej strony... Czy w sercach Lydii i Brogana na nowo zakwitnie miłość, chociaż wybrali życie bez uczuć?


Ruchome piaski
Malin Persson Giolito
Czarna Owca
2 sierpnia

Maja Norberg: Winna czy niewinna? Ofiara czy morderczyni?
Powietrze jest szare i gęste od dymu z pistoletu.
Wszyscy oprócz mnie nie żyją. Ja mam tylko jednego siniaka…
Czy Maja jest zwykłą osiemnastolatką cudem ocalałą z tragedii? Czy może najbardziej znienawidzoną nastolatką w kraju? Jedno jest pewne – każdy zna jej imię. Spędziła dziewięć potwornych miesięcy w więzieniu, czekając na proces, oskarżona o masowe zabójstwo, którego ofiarami byli jej chłopak i najlepsza przyjaciółka, a teraz nadszedł czas, by weszła na salę sądową i opowiedziała swoją historię.


Fałszywy pocałunek 
Mary E. Pearson
Initium
3 sierpnia

Księżniczka Lia jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od obowiązków - pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rozbudza się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest odtrąconym księciem, a drugi to zabójca, którego ma za zadanie ją zamordować. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic - i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje. 


Skrzydła ognia. Mroczny sekret
Tui T. Sutherland
MAG
16 sierpnia

Coś niedobrego kryje się w mrokach…
Tajemnicze Nocoskrzydłe wszystko ukrywają, począwszy od własnego domu i królowej, a skończywszy na wyborze sojuszniczki w wojnie. Teraz porwały własne smoczę przeznaczenia. Gwiezdny Lotnik jest podekscytowany i przerażony perspektywą poznania swojego plemienia.
Nocoskrzydłe porwały także kilkanaście niewinnych Deszczoskrzydłych i Gwiezdny Lotnik postanowił sobie, że przekona plemię, aby je wypuściło. Niestety Królestwo Nocy jest nieszczęsną krainą pełną sekretów znacznie straszliwszych, niż można by podejrzewać, i wszystkie zwoje Pyrrii nie zdołałyby teraz pomóc Gwiezdnemu Lotnikowi. Losy dwóch królestw spoczywają w jego łapach, a pozostałe smoczęta znajdują się zbyt daleko, żeby mu pomóc. Gwiezdny Lotnik będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę… I to zanim będzie za późno.Pani Śmierci 
Terry Goodkind
Rebis
17 sierpnia

Niegdyś przyboczna złego imperatora Jaganga, znana jako Pani Śmierci, Nicci przeszła na stronę Richarda Rahla i obecnie służy jemu i Kahlan.
Jako ich emisariuszka wyrusza w podróż u boku prostodusznego proroka Nathana, który stracił swój dar. Będą musieli zmierzyć się z rozmaitymi niebezpieczeństwami i wziąć udział w groźnym magicznym starciu. A wszystko za sprawą tajemniczych zapisów w księdze życia podarowanej im przez wiedźmę i pragnienia Nathana, by odzyskać magiczny darSzamanka od umarlaków 
Martyna Raduchowska
Uroboros
17 sierpnia  - UWAGA! PREMIERA PRZENIESIONA NA 30 SIERPNIA! 

Medium ma w życiu przerąbane. Medium, które nie chce być medium, ma przerąbane w dwójnasób. Medium bez powołania, za to z awersją do duchów, ma przerąbane wzdłuż, wszerz i naokoło.
Ida Brzezińska świetnie wie, czego chce: normalnego życia. I gdyby to od niej zależało, w jej rodzinie na pewno nie byłoby ojca maga, matki czarownicy, babki jasnowidzki ani ciotki medium. Ani bez mała dwudziestu pokoleń podobnych wariatów. Tymczasem jednak – o, zgrozo - są. A geny sumiennie robią swoje, obdarzając Idę równie nadprzyrodzonym co niepożądanym szóstym zmysłem. Do tego jeszcze wredny, podły Pech o sadystycznych skłonnościach z upodobaniem krzyżuje jej plany, wpycha w szpony apodyktycznej ciotki, nęka stałą obecnością umarłych i wplątuje w aferę, od której na kilometry czuć pieprzem i imbirem – zapachem czarnej magii.
Postawmy sprawę jasno - Ida nie ma Pecha.
To Pech ma Idę.

Podróżniczka 
Arwen Elys Dayton
Uroboros 
17 sierpnia

Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.
Quin Kincaid jest Poszukiwaczką. To wielki honor i tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ale to, czego się dowiedziała w noc swojej Przysięgi, zmieniło jej świat na zawsze.
Życie Quin zostało bowiem zbudowane na oszustwie. Tradycja Poszukiwaczy okazała się nie tyle szlachetna, ile brutalna i bezwzględna. Ojciec dziewczyny jest mordercą. Jej wuj – kłamcą. Jej matka – ofiarą. A chłopiec, którego kiedyś kochała, pogrążył się w zemście, mając na swojej liście także jej rodzinę.
Jednak Quin nie jest sama. Shinobu, jej najlepszy przyjaciół i ukochany, to teraz jedyna osoba, której może zaufać. Jedyna osoba, która chce poznać prawdę o Poszukiwaczach równie rozpaczliwie jak Quin.
Ale im głębiej będą grzebać w przeszłości, tym mroczniejsza będzie ich teraźniejszość. Wśród zaginionych dawno temu rodzin Poszukiwaczy i niebezpiecznych sojuszów czai się bowiem coś o wiele groźniejszego: złowrogi plan rozpoczęty wiele pokoleń temu, zdolny unicestwić tradycje Poszukiwaczy na zawsze.
Przeszłość jest blisko. I zamierza zniszczyć wszystkich.


Zaklinacz ognia
Cinda Williams Chima
Moondrive
17 sierpnia

Pierwszy tom nowej serii "Starcie królestw".
Chłopiec sięgnął do swojego amuletu, jak robił kilkanaście razy dziennie, i poczuł charakterystyczny przepływ energii. Czarownicy stale emanowali magiczną energią. Amulety gromadziły tę moc, aż uzbierało się jej tyle, że można ją było wykorzystać. Bez amuletu magia rozpraszała się i marnowała.
Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo.
Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi. Przyłącza się do walki, gdy żołnierze Ardenu zabijają jej przyjaciół.
Wspólny cel splata losy Adriana i Jenny na ardeńskim dworze. Aby pokonać Gerarda, będą musieli odnaleźć się w świecie, gdzie nie ma prostego podziału na dobrych i złych, wśród ryzykownych sojuszy i pałacowych intryg. Równie niebezpieczna okaże się prawda o ich przeznaczeniu...


Dance, sing, love. Miłosny układ
Layla Wheldon 
Editio
17 sierpnia

Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii?
Podążanie za głosem serca nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje, i nie zawsze słuszne. Czasem kierowanie się rozumem jest najlepszą drogą, bo miłość, zamiast uszczęśliwiać, potrafi sprawiać ból. Zatrać się w historii pełnej pasji, pożądania, zwrotów akcji i gorących rytmów.


Córka króla moczarów
Karen Dionne
Media Rodzina
20 sierpnia

Znakomity thriller psychologiczny, połącznie „Dziewczyny z tatuażem” i „Pokoju”.
Helena Pelletier potrafi polować na zwierzęta i wytropić każdy ślad. Nauczyła się tego od ojca, z którym dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach. Mężczyzna był jej bohaterem, wzorem do naśladowania i idolem – do czasu, gdy zaczęła sobie uświadamiać, że obie z matką są na bagnach więzione, a ojciec kontroluje całe ich życie. 
Teraz, piętnaście lat później ojciec ucieka z pilnie strzeżonego więzienia i ukrywa się gdzieś pośród moczarów. Helena ma jedno zadanie: dopaść ojca, zanim on dopadnie ją.

20 komentarzy :

 1. "Fałszywy Pocałunek" kusi najbardziej! Co do serii Dayton... "Podróżniczki" nie rozumiem do dziś :) http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też kusi :D A na "Podróżniczkę" też czekam :D

   Usuń
 2. Najbardziej ciekawi mnie "Księga cmentarna" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Księga cmentarna" strasznie kusi :D Do tego jeszcze ta piękna okładka <3

   Usuń
 3. ''Bez uczuć'' musi być moja :D Przeczytałam ''Bez szans'' i przypadła mi do gustu, więc z tą książką powinno być podobnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie moje klimaty, chociaż okładki są naprawdę urzekające :D

   Usuń
 4. To straszne, ale chcę 3/4 tych książek. A mój portfel kategorycznie odmawia mi wydania gotówki. Jak żyć?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wiem co czujesz :D Pozostaje chyba tylko wygrana w toto lotka, albo facet z nadmiarem kasy :D

   Usuń
 5. Dla mnie ewentualnie Gaiman, ale jeszcze sprawdzam tego autora, a nie chcę się pakować w te książki dopóki nie będę ich pewna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie Gaiman czeka grzecznie na półce :D Nie potrafiłam oprzeć się tym okładkom :( MAG rujnuje mój budżet :(

   Usuń
 6. No będzie kilka nowości, za które chętnie się zabiorę. :D
  Pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja najbardziej czekam na: Szamankę, Księgę i Zaklinacza <3 Piękny blog, oczywiście zostaję na dłużej *-*
  Pozdrawiam miedzykropkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Fałszywy pocałunek" już za mną i nie była to zła książka, ale mnie nie zachwyciła. Najbardziej czekam na książkę Mii Sheridan :D Po powieści tej autorki sięgam w ciemno. Ciekawi mnie również "Księga cmentarna" i mimo iż to nowe wydanie jest genialne, to raczej go nie kupię, tylko wypożyczę jakieś starsze wydanie z biblioteki.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że najbardziej zainteresowała mnie "Księga cmentarna", ale myślę, że jednak trochę sobie poczeka! :p

  OdpowiedzUsuń
 10. Czaję się na Szamankę i Zaklinacza Ognia 😀

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka z tych książek musi trafić do mojej biblioteczki, wspaniale będzie się w nich zaczytywać. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 12. Szamanka i Zaklinacz ognia to moje typy jeżeli miałabym po coś sięgnąć.
  DSL MIłosny układ już za mną, a Bez uczuc podobno jest bardzo słabe.
  Podrugiejstronieokładki

  OdpowiedzUsuń
 13. Mnie zainteresowały aż cztery pozycje z tej listy. ;)
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 14. "Fałszywy pocałunek" jest naprawdę dobry i chyba to jedna z najlepszych premier według mnie. Chociaż rywalizuje z Zaklinaczem Ognia. Jestem bardzo ciekawa tej drugiej pozycji.

  Pozdrawiam serdecznie. :)
  niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.